W życiu dajesz z siebie wszystko i nie uciekasz się do półśrodków. Stawiasz na najlepsze możliwe rozwiązania w każdym przypadku. Traf chciał, że postanowiłeś zająć się branżą budowlaną i starasz się, by twoje obiekty charakteryzowały się trwałością na lata oraz jak najmniejszą usterkowością. Podchodzisz do tego zagadnienia wręcz z aptekarską dokładnością, dlatego dany materiał lub instalacja mają wyróżniać się znakomitymi parametrami. Także komin do pieca. Ten artykuł podpowie, jak dobrać satysfakcjonujący zestaw.

Istotne właściwości

Podstawowa cecha, którą należy rozpatrzeć, to uniwersalność. Objawia się ona w kilku aspektach. Po pierwsze system powinien bez problemu współpracować z kotłami zasilanymi różnymi rodzajami paliwa, choćby takimi jak węgiel, gaz, olej opałowy, pelet, drewno, trociny, brykiet. Załóżmy, że inwestora najbardziej interesuje komin do pieca CO. W dalszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na zakres temperatur – im większy, tym lepiej. Optymalny to 60°C – 600°C. Szeroki dobór średnic sprawi, że zaadaptowanie modułu do wcześniej zaprojektowanego szybu nie nastręczy żadnych kłopotów. Nie wolno zapominać również o obowiązujących przepisach, w związku z czym komponent musi spełniać rygorystyczne wytyczne, na przykład być zgodny z normą EN 13063-1. Jest to urządzenie szczególnie narażone na działanie toksycznych kwasów, dlatego też jego wytrzymałość na ich działanie jest istotnym czynnikiem. Pamiętaj o długości gwarancji – 30 lat na kwasoodporność i szczelność to minimum.

Różnorodność ofert

Obecnie producenci oferują mnóstwo solidnych rozwiązań. Niestety laik nie będzie wiedział, która firma proponuje trwałe i bezusterkowe zestawy. Łatwo można się w tym wszystkim pogubić, jednak pozycją wyjściową powinien być dla ciebie komin systemowy Brata. To uznana marka, a o jej renomie świadczą pozytywne opinie tysięcy ekspertów tej branży. Warto także podkreślić fakt, że firma ta stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, wskutek czego sprzedaje swoje wyroby po atrakcyjnych cenach.