Budujesz dom. Musisz zadbać o wszystkie szczegóły: projekt, urzędnicze pozwolenia, materiały, ekipę. Masz wiele na głowie i z niecierpliwością wyczekujesz dnia, gdy będziesz mógł się wprowadzić. Do tego niestety daleka droga. Twoja budowla utworzy swego rodzaju sieć mechanizmów ściśle ze sobą powiązanych. Takie instalacje jak wodociągowa, kanalizacyjna, gazowa, elektryczna, ale także wentylacyjna i grzewcza zapewnią późniejszy komfort użytkowania oczywiście pod warunkiem, że będą wykonane prawidłowo i przy użyciu surowców wysokiej jakości. Weźmy pod lupę instalację grzewczą. Jaki układ wybrać, by sprawnie usuwał trujące spaliny?

Niemiecka jakość

Wśród setek ofert dostępnych w internecie i sklepach stacjonarnych warto zainteresować się jedną. Mianowicie chodzi o system kominowy HOCH. Niemiecki producent w atrakcyjnej jak na polskie realia cenie proponuje wyjście sprawdzone i niezawodne. Dostosowany do kotłów zasilanych zarówno paliwem stałym, jak i płynnym charakteryzuje się dużym zakresem temperatur (60°C – 600°C) oraz wytrzymałością na żrące kwasy i wilgotność. Żaroodporne rury ceramiczne zapewniają nienaruszalność konstrukcji nawet w przypadku pożaru sadzy, a duża różnorodność średnic gwarantuje optymalne dopasowanie pod pozostawiony kanał.

Jeżeli jednak inwestor bardziej skłania się ku rozwiązaniom, jakimi są systemy kominowe stalowe, to firma HOCH także przygotowała dla niego ciekawą opcję. HOCH TURBO Stal to moduł współpracujący z nowoczesnymi piecami – na przykład kondensacyjnymi czy opalanymi gazem lub olejem opałowym. Zanieczyszczenia odprowadzane są za pomocą nierdzewnej stalowej rury, pokrytej środkiem zabezpieczającym przed szkodliwymi kwasami.

Solidna obudowa

By układ był wydajny i przez długie lata funkcjonował bez zarzutu, potrzebny jest dodatkowo odpowiedni szyb. Najlepiej, by również cechował się wysoką wytrzymałością. A tę zapewnią pustaki wentylacyjne ceramiczne. Oczywiście sam budulec nie wystarczy – doświadczony fachowiec musi wymurować przewód zgodnie ze sztuką murarską i zaleceniami projektanta.